KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12211530
*
nr 1221 1530
Christian Fredrik Swensson
(1834-1909), Sverige
Oljemålning, Marin, Monogramsignerad. Olja på pannå, 10x27 cm
Christian Fredrik Swensson, svensk målare född i Stockholm 1834, död där 1909.
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 3 december 2018
kl 18:22:25
- Konstnär/Designer
Christian Fredrik Swensson
Christian Fredrik Swensson, svensk målare född i Stockholm 1834, död där 1909.
Läs mer om Christian Fredrik Swensson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fartyg fartygsporträtt marin marinmotiv marinmålning olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer svenska marinmålare sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:30
*
Christian Fredrik Swensson
Christian Fredrik Swensson, svensk målare född i Stockholm 1834, död där 1909.
Läs mer om Christian Fredrik Swensson
nr 1221 1530
Christian Fredrik Swensson
(1834-1909), Sverige
Oljemålning, Marin, Monogramsignerad. Olja på pannå, 10x27 cm
Christian Fredrik Swensson, svensk målare född i Stockholm 1834, död där 1909.
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 3 december 2018 |
- Konstnär/Designer
Christian Fredrik Swensson
Christian Fredrik Swensson, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1834, död där 1909.Läs mer om Christian Fredrik Swensson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fartyg fartygsporträtt marin marinmotiv marinmålning olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer svenska marinmålare sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:30